День святого Валентина в ЧПТ

Черкаський політехнічний технікум відсвяткував День святого Валентина!

День святого Валентина, Валентинів День – свято ніжності та кохання. Не тільки для жінок, не тільки для чоловіків, а й для всіх, хто любить, для всіх, хто закоханий.

День святого Валентина популярний як серед студентів, так і серед співробітників технікуму, адже у цей день кожен мав змогу подарувати "валентинки" у вигляді сердець з якнайкращими побажаннями, зізнаннями в коханні, пропозиціями зустрічатися або просто жартами. Допомогти зберегти анонімність «валентинки» допомогла «Пошта святого Валентина», яка вже другий рік поспіль за тиждень до свята збирала все у скриньку, що знаходилася у першому навчальному корпусі. В день самого свята кропітка робота студентів, переодягнених в крилатих Купідонів, сприяла швидкій і точній доставці «валентинок» до адресатів. Саме з цією непростою та відповідальною роботою на "відмінно" справилися студентки групи ОД 2-1 Майборода Ілона та Комаха Дарія за керівництва Поломаренко Наталії Вікторівни.

Дуже приємно, що величезна кількість студентів підтримали нашу, вже традиційну, акцію «пошти кохання» та подарували своїм коханим, друзям та колегам хвилинки радісних емоцій. Хтось зізнався в коханні, хтось виявив повагу, хтось не забув про друга, та, як би там не було, святковий настрій вдалося створити та відчути кожному. Особливо хочеться відмітити, що не лише студенти, а й деякі викладачі-романтики скористалися нашою поштою і своїм прикладом ще раз підкреслили, що справжнє кохання – почуття міцне, ніжне та вічне. Сподіваємося, що до такого заходу з кожним роком буде приєднуватися все більше людей.

Окрім "валентинок", студенти дарували своїм коханим цукерки-сердечка та інші подаруники із зображенням сердець, і, звичайно, символу Дня святого Валентина - маленького Купідона.

Існує безліч легенд, пов'язаних з ім'ям святого Валентина - "винуватця урочистостей" свята. Одна з них свідчить, що Валентин жив у III столітті н.е. у римському місті Тернії. У цей період Римом правив імператор Юлій Клавдій II, який прагнув завоювати світ. Але на заваді постала проблема – брак вояків у римській армії. Причиною цього Клавдій вважав шлюб, який вимагав від чоловіка залишатися біля сім’ї та піклуватися про дружину і дітей, а тому він заборонив обряд вінчання. У кожному неодруженому чоловікові імператор бачив потенційного солдата, який був зобов’язаний вірою і правдою служити заради збагачення свого господаря.

Священик (за іншими даними – єпископ) Валентин не став зважати на імператорську заборону і почав таємно вінчати закоханих, мирити посварених, писати любовні листи на прохання легіонерів і дарував закоханим парам квіти. Зберегти в таємниці своє заняття Валентину не вдалося, тому що слава про його великодушність поширилася всією територією Римської Імперії. Чутки про діяння Валентина дійшли й до Клавдія, за наказом якого 269 року н.е. Валентина взяли під варту, і незабаром був підписаний указ про його страту. Перебуваючи під вартою, молодий Валентин закохався у доньку тюремника. Красуня була незрячою, але Валентин мав здатність зцілювати, тому, використавши свої знання з медицини, вилікував кохану від сліпоти.

14 лютого Валентин попросив у тюремника письмове приладдя й написав своїй коханій прощального листа із освідченням у коханні. Наприкінці листа він написав: «Твій Валентин». За іншими джерелами, донька тюремника сама покохала Валентина, але він, давши обітницю безшлюбності, не міг відповісти взаємністю на її почуття. Лише у ніч перед стратою, тобто 13 лютого, він надіслав їй зворушливий лист-зізнання. У 496 році Папа Римський Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Так цей день почали відзначати як день усіх закоханих Тож, нехай це світле почуття завжди живе у ваших серцях і, за будь-якої погоди та незважаючи ні на які негаразди, зігріває, підтримує та надихає!

Запрошуємо до подорожі фотозвітом  Пошта Святого Валентина