ІСТОРІЯ КОЛЕДЖУ

НОВИНИ

ЧПФК вітає всіх з Днем Соборності України! 

Бажаємо нашій державі процвітання, а кожному українцю – миру, добра і злагоди. Нехай наша єдність завжди буде нашою силою. Нехай наша любов до Батьківщини завжди буде незламною. Сьогодні, як ніколи, ми розуміємо значення єдності.

Нехай над нашою країною завжди сяє мирне небо.

Дякуємо всім, хто бореться за нашу незалежність. Разом ми переможемо! Разом ми сила!

Слава Україні! Героям Слава!

♦  ♦  ♦

  Історія Черкаського політехнічного фахового коледжу нараховує понад 100 років. Вона бере свій початок із першого вересня 1922 року і пов’язана з історією виникнення та розвитку Черкаської професійно-технічної школи. Це підтверджують архівні матеріали, випускні свідоцтва студентів, спогади першого директора і організатора профтехшколи Іларіона Григоровича Крижанівського.

  Профтехшкола розташувалась у будинку колишнього ремісничого училища, яке знаходилося по вулиці Надпільній, 242 (сьогодні в ньому знаходиться госпіталь для учасників ІІ Світової війни). Але підсумки першого року навчання в профтехшколі показали, що подальше її існування є неможливим без розширення навчально-виробничої бази. Тому у 1923 році профтехшколі передали всі будівлі та споруди Черкаського спирто-горілчаного заводу, де і до сьогодні розміщується заклад освіти. Черкаська профтехшкола готувала кваліфікованих робітників за різними фахами: слюсарі, токарі, фрезерувальники, машиністи, формувальники, моделювальники, електрослюсарі.

  У 1929 році профтехшколу було реорганізовано в Черкаський індустріальний технікум, який проіснував до осені 1930 року і готував робітників за двома спеціальностями: механізація сільського господарства та електрифікація сільського господарства. Згодом навчальний заклад ще декілька разів перейменовували залежно від потреб держави у тих чи інших робітниках, зокрема, технікум механізації та електрифікації сільського господарства, автодорожній технікум, технікум механізації сільського господарства.