Майбутнє енергетики Черкащини – в надійних руках!

Напередодні відзначення Дня енергетика, 21 грудня 2013 року Черкаський політехнічний технікум, що готує молодших спеціалістів за 10-ма сучасними спеціальностями, які входять до 6 галузей знань, проводить традиційний День відкритих дверей. Цього разу організацію заходів забезпечує електротехнічне відділення – найбільше (входять спеціальності «Монтаж, обслуговування і ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі» та «Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд»), має потужні кадрову, інформаційну та матеріально-технічні бази, багаті традиції і досвід підготовки фахівців для енергетики.

Історія електротехнічного відділення тісно пов’язана з розвитком електрифікації Черкащини, 100-річчя якої відзначається в нинішньому році. Так, в «Літописі ЧПТ», підготовленому до 90-річчя технікуму у 2012 році, згадується: «Ще не був затверджений план ГОЕЛРО, а майбутній викладач технікуму Морозовський О. І. від першої в Черкасах електростанції, побудованої у 1913 році на території нинішнього ПАТ «Черкасиобленерго», вже монтував освітлювальну електромережу по вул. Гоголя від сучасної              вул. Котовського до вул. Пастерівська». Власна електростанція у технікумі з’явилася у 1924 році – в машинному залі було встановлено двигун внутрішнього згорання виробництва фірми «Отто Дейц» потужністю 45 кінських сил, який працював на генераторному газі, та генератор постійного струму – саме тоді з’явилася можливість готувати спочатку електрослюсарів, а пізніше, з 1928 року – техніків-електриків.

Будівництво гідроелектростанцій і електромереж, швидкі темпи розвитку електроенергетики нашого краю в ході стрімкої індустріалізації країни та колективізації сільського господарства в 20-30-х рр., відбудова електроенергетики після ВВв, становлення Черкаської ТЕЦ одночасно з монтажем, налагодженням електрообладнання і систем автоматизації на об’єктах великої хімії, облаштування тролейбусної мережі м. Черкаси, експлуатація мереж і електрообладнання промислових гігантів, агропромислового комплексу – в музеях технікуму та електротехнічного відділення зберігаються документи та обладнання тих часів – свідки історії енергетики Черкащини та життя і діяльності випускників – електриків, яких технікум підготував більше 11 тисяч: заслужений енергетик України А. М. Міщенко, директор Черкаських магістральних мереж І. І. Уваров, доктор фізико-математичних наук А. Ю. Дорошенко, професор М. Т. Лут, академік Міжнародної академії холоду П. А. Жирний, головний енергетик ПАТ «Азот» І. А. Кривошеєв, провідні фахівці ПАТ «Черкасиобленерго», серед яких директори РЕМ, начальники служб.

Належний рівень підготовки фахівців електриків у технікумі забезпечують потужна база кабінетів, лабораторій і майстерень, сучасні технології та підходи до індивідуального навчання, масове залучення студентів до технічної та наукової творчості, художньої самодіяльності, занять спортом. Завдяки налагодженим зв’язкам із підприємствами-партнерами забезпечується відповідність змісту підготовки сучасним вимогам, проводяться заняття на виробництві, майстер-класи провідних фахівців. Сучасний рівень електротехнічного відділення – курси підвищення кваліфікації техніків-електриків, обладнаний у співпраці з ПАТ «Черкасиобленерго» електротехнічний полігон, розвивається полігон енергозберігаючого обладнання і технологій – цього року змонтовано вітрогенераторну установку, сонячну батарею, придбано зразки енергозберігаючого обладнання.

Відвідавши технікум у День відкритих дверей (будуть присутні випускники минулих років, цілі династії енергетиків, що навчалися у технікумі), випускники шкіл та ПТУ переконаються, що професія у енергетика цікава, почесна і відповідальна, а за розвитком енергетики – майбутнє нашої держави. Початок заходів – о 1000, програмою передбачено зустрічі студентів з випускниками минулих років та ветеранами ПАТ «Черкасиобленерго», виставку художньої та технічної творчості студентів електротехнічного відділення, проведення науково-практичних конференцій та семінарів «Застосування мікропроцесорних систем керування», «Сучасна електротехнічна продукція та професійні рішення з електромонтажних робіт», «Технології, що допомагають економити електроенергію».

Детальна інформація на сайті polytechnic.ck.ua.

Дмитро Галат,

директор Черкаського

політехнічного технікуму