Свята - день, а підготовки - рік (Володимир Світенко)
Свята - день, а підготовки - рік
Один із найдавніших навчальних закладів області - Черкаський політехнічний технікум, який веде свою історію з 1922 року, - має цікаві традиції святкування Дня студента.
Зв'язок поколінь
Тетянин день (як іще називають це свято) об'єднує різні покоління студентів, як теперішніх, так і колишніх. До речі, зв'язок поколінь у цьому навчальному закладі досить міцний. Завдяки старанням директора навчального закладу Дмитра Галата, досвідченого педагогічного колективу та небайдужих випускників удається передати студентам давні добрі студентські традиції. Тож відзначають свято зазвичай гучно й весело.
- Спілкуючись з нинішнім поколінням студентів, приходжу до висновку, що більшість із них хочуть усе й одразу, - розповідає Дмитро Володимирович. - Тож доводиться переконувати їх, що тільки наполеглива праця та старанність у навчанні принесуть бажаний результат.
Ось і прикладів достатньо - успішних людей, професіоналів, керівників серед випускників нашого навчального закладу як в області, так і в державі досить багато. Тож вважаю, що для майбутніх спеціалістів дуже цікаво й корисно побачити та почути розповіді тих, хто колись отримав освіту в нашому технікумі. Зараз теж готуємо одну з таких зустрічей - майстер-клас. Так, по краплинці, по слову молодь отримує взірець, як треба вчитися, працювати і, звичайно ж, відпочивати.
Але слід зазначити, що до Дня студента і молодь, і викладачі підходять, так би мовити, у всеозброєнні. У навчальному закладі ні на день не припиняються різнопланові заходи, метою яких є всебічний розвиток кожного студента. Це насамперед технічна творчість, якою, без перебільшення, цікавиться чи не кожен вихованець технікуму. Майже в кожній із 36 аудиторій функціонують гуртки, якими фахово опікуються викладачі. Така спрямованість не випадкова, адже в технікумі на чотирьох відділеннях (економіки і програмування, інженерної механіки, електротехнічному та відділенні обслуговування транспортних засобів) переважають спеціальності, які так чи інакше пов'язані з технікою, виробництвом.
Кому що до душі
Не поступається популярністю й спортивний напрямок проведення дозвілля. «Політех» ще з радянських часів славився вмінням виховувати справжніх спортсменів, неодноразово був відзначений на республіканському рівні. Сьогодні в навчальному закладі створена громадська фізкультурно-спортивна організація. Всі викладачі та студенти є її членами. Успішно працюють секції із найпопулярніших видів спорту - легкої атлетики, футболу, волейболу, баскетболу, часто проводяться спортивно-масові заходи.
- Результати зусиль тренерів та викладачів фізкультури перевіряємо двічі на рік, - розповідає заступник директора з виховної роботи Сергій Сердюк. - Навесні та восени проводимо свято спорту, на якому вихованці технікуму можуть позмагатися навіть з викладачами. Як досягнення, технікум є дев'ятиразовим чемпіоном обласної спартакіади серед ВНЗ І-II рівнів акредитації. А ще дехто знаходить себе у професійному спорті - кілька років тому Валентин Дем'яненко після закінчення технікуму продовжив навчання на факультеті фізвиховання Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та став чемпіоном світу з греблі на каное. Цікаво, що навіть кращий футболіст Черкащини 2010 року - Євген Гуд - також наш випускник.
Не лише технікою та спортом цікавляться студенти Політехнічного технікуму - тут також працюють гуртки художньої самодіяльності. Тож усі, в кого душа лежить до танцю чи до співу, можуть із задоволенням проводити час, відточуючи майстерність, а пізніше - показати клас на концерті чи вечері відпочинку. Особливо в цьому навчальному році демонструють таланти першокурсники, зокрема й ті, хто навчається за наймолодшою спеціальністю "Оціночна діяльність".
Керівництво навчального закладу всіляко підтримує такі традиції. За словами Дмитра Галата, потрібно не лише дати студенту певну спеціальність, а й розвинути його таланти, виховати гармонійну особистість. Цю ідею підтримують і представники студентського самоврядування, зокрема і лідер цього руху в технікумі студентка-відмінниця Алла Андик. За її словами, в межах компетенції студентського міні-уряду і допомогти організувати свято, зробити його саме таким, як хоче студентство, і відстояти у керівництва закладу кандидатів на відрахування, взявши шефство над ними, і навіть вирішити питання безкоштовного харчування малозабезпечених студентів.
Здається, що в цьому навчальному закладі знають безліч форм, аби допомогти вчорашньому школяреві швидше влитися в дружний колектив та залюбки набувати необхідних знань. Стосовно ж цьогорічного Дня студента, то юнаки й дівчата, які після лекції юрбилися на прохідній, обіцяли веселитися на повну силу, на один вечір забувши про сесію, заліки і "хвости". Але, здається, навіть це свято тут зуміли перетворити на заохочення студентів до навчання та саморозвитку. Відкрию секрет: керівництво закладу, окрім традиційних сюрпризів, підготувало до 25 січня найсумліннішим у навчанні та найактивнішим у позаурочних заходах ще й особливий подарунок - чималі заохочувальні премії.
Володимир СВІТЕНКО