Вчитися — щоб працювати на благо регіону Випускників політехнікуму завжди чекають престижні робочі місця

Джерело

Автор: Елена Буевич   
11.04.2013 13:33

vchitisja--schob-pracjuvati-na-blago-regionu-vipusknikiv-politehnikumu-zavzhdi-chekajut-prestizhni-robochi-miscjaВипускників політехнікуму завжди чекають престижні робочі місця

Серед усіх навчальних закладів політехнікум лишається на особливому місці. Саме сюди випускники шкіл після 9 чи 11 класів приходять з надією отримати не лише диплом, а й реальні практичні знання та гарантоване працевлаштування. І якщо сумна статистика на біржах праці свідчить, що випускники вузів сьогодні часто поповнюють ряди безробітних, то для тих, хто закінчив Черкаський політехнікум знайти престижну та стабільну роботу — цілком реально. Весь секрет у тому, що навчання тут — це планомірна практична підготовка до роботи. І дуже часто місце цієї роботи майбутній фахівець освоює вже під час виробничої практики.

У тісному зв’язку з виробництвом

Вже 90 років поспіль політехнікум є кузнею технічних кадрів для економіки передусім нашого регіону. За цей час тут випустили більш ніж 20 тисяч техніків-механіків, гідромеліораторів, будівельників, електромеханіків, технологів, програмістів, економістів і найбільше — техніків-енергетиків. І сьогодні надзвичайно актуальним лишається принцип навчання у політехнікумі — тісний зв’язок з виробництвом, підтримка традицій політехнічної освіти. Багато випускників політехнікуму продовжують навчання за скороченим терміном у вищих навчальних закладах. Але все-таки головний принцип — навчати студентів так, щоб, отримавши диплом, вони сміливо йшли застосовувати знання на робочому місці. Та й черкаські підприємства радо приймають юних фахівців з політехнічним дипломом.

— Ми намагаємося охопити нашими випускниками всі підприємства Черкащини, — розповідає директор Черкаського політехнічного технікуму Дмитро Володимирович Галат. — Це насамперед „Черкасиобленерго“ і ПАТ „АЗОТ“, а також численні підприємства енергетики, машинобудування, переробної промисловості, АПК регіону. В цьому році ми ліцензуємо нову спеціальність, надзвичайно актуальну для регіону — „Обслуговування та ремонт обладнання підприємств хімічної і нафтогазопереробної промисловості“. Сьогодні в області таких фахівців ніхто не готує. Отже, ми зможемо готувати кадри як для ПАТ „Азот“, так і інших діючих виробничих підприємств хімічної промисловості, із забезпечення агропромислового комплексу та переробки сільськогосподарської продукції, постачання паливно-мастильних матеріалів, експлуатація газового, холодильного та теплофікаційного обладнання. Це потрібно всім: і підприємствам, і студентам: потенційні вступники до технікуму та їх батьки зацікавлені можливістю навчатися за держзамовленням та гарантовано працевлаштуватися…

Для нової спеціальності політехнікум підготував дві нові лабораторії та полігон, де буде вивчатися обладнання базових підприємств та проводитимуться навчальні практики. Запровадили тут і нові дисципліни, щоб вже на четвертому, випускному курсі студенти могли визначитись зі спеціалізацією. „Вузів у нас багато, але по суті вони нам не конкуренти. Тому що в більшості випадків практична підготовка в нас серйозніша, — уточнює Дмитро Володимирович. — Ми тримаємося ближче до виробництва, в нас більший обсяг практичного навчання, і рівень вимог ми не збавляємо…“

В цьому році в політехнікумі відкрито ще одну нову лабораторію — з програмування мікропроцесорних пристроїв. Вона охоплює три спеціальності і забезпечує вивчення сучасних систем керування технологічними процесами — навчальний процес мусить відповідати рівню підприємств, на які сьогодні надходить сучасне комп’ютерне обладнання як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва.

Переваги — очевидні

Навчання в політехнікумі можна порівняти з багатоступеневою ракетою. Учні, які приходять сюди після 9 класів (більшість навчалась на підготовчих курсах), за два роки отримують не лише загальну середню освіту, а й мають можливість отримати робітничу спеціальність. Після закінчення другого курсу студент на руки отримує атестат про повну середню освіту та свідоцтво кваліфікованого робітника, але на практиці всі лишаються вчитися далі. Бо це справді зручна й оптимальна модель набуття професії. Якщо не сподобалась спеціальність, після першого курсу її можна змінити, але здебільшого це буде вже навчання на платній основі. Сама ж плата за навчання — якщо студент не вчиться за рахунок держзамовлення, теж має варіанти; комерційники, що добре навчаються, як правило, переходять на вакантне місце державного замовлення.

Дуже подобається батькам одна з форм оплати, започаткована останнім часом ПАТ „Азот“. Укладається тристороння угода, і за перший семестр навчання студента платить підприємство, а за другий — батьки. Навіть коли в таких випадках звільнюється безплатне місце, батьки часто не переводять туди дитину, адже підприємство готує робітника для себе, і це значить, що престижне робоче місце студентові гарантовано.

В політехнікумі підтримують дітей з неповних, малозабезпечених сімей, іногороднім надається гуртожиток, у всіх студентів є можливість навчатися на курсах та отримати посвідчення водія транспортних засобів, досконало навчитися користуватися комп’ютерною технікою та вивчити іноземну мову, серйозно займатися спортом, технічною творчістю та художньою самодіяльністю. Студентське життя тут і корисне, і цікаве. І не випадково сьогодні технікум є одним з найпотужніших вищих навчальних закладів I рівня акредитації Черкащини.

Ліц.МОНУ АД № 041065 від 06.06.2012 р.