Черкаський політехнічний технікум: і якісне навчання, й цікаве дозвілля "Черкаський Край"
П'ятниця, 13 квітня 2012, 07:56
Для Черкаського політехнічного технікуму такий захід, як день відкритих дверей — не просто формальність. Ось і минулої суботи організаторам цього, без перебільшення сказати, свята, вдалося організувати його на славу.
Особливий рік
Майбутні студенти та їхні батьки, яких прибуло немало, оглянули цікаву виставку студентських робіт — як технічних, так і художніх, побували на екскурсії в музеї технікуму; побачили навчальні лабораторії, майстерні, аудиторії, обладнані мультимедійними комплексами. Родзинкою свята стала презентація літопису навчального закладу. Історію технікуму зі спогадами та документами планують видрукувати до 90-річчя навчального закладу, яке відзначатимуть уже восени. Порадували й талановиті артисти з числа студентів, улаштувавши концерт. Вони співали й танцювали, грали на акордеоні та гітарі.
Директор технікуму Дмитро Галат розповів про особливості навчання та цьогорічної вступної кампанії, матеріальну базу та здобутки педагогічного колективу. Запросив на підготовчі курси з 25 червня. Цей рік для технікуму буде особливим — це пов’язано і з 90-річчям закладу, й зі змінами в законодавстві про освіту. Саме у контексті згаданих змін триває робота як над покращенням матеріальної бази лабораторій і майстерень технікуму, якості навчання, так і забезпеченням належних умов для навчання і дозвілля студентів, зміцненням зв’язків з роботодавцями.
І спеціальність здобути, й навчання продовжити
Студенти, що навчаються на базі 9 класу, після закінчення другого курсу отримують атестати. Потурбувалися в навчальному закладі й про тих, хто хоче продовжити освіту в університетах за скороченим терміном. Чимало випускників користуються таким шансом. Технікум входить до складу навчально-науково-методичних комплексів Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та Черкаського державного технологічного університету, підтримує зв’язки з провідними ВНЗ III-IV рівнів акредитації, серед яких — Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Київський національний економічний університет, Національний транспортний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національний аерокосмічний університет ім. Журовського «ХАІ», Кіровоградський національний технічний університет та багато інших.
Зв’язок поколінь
— Чи не найбільше технікум пишається великою кількістю випускників, які багато досягли в житті. Є серед них і керівники промислових підприємств, і науково-дослідних інститутів, і різних навчальних закладів, — розповідає Дмитро Галат. — Так, гордістю технікуму є випускники — доктор економічних наук Б.М. Скирта, доктор фізико-математичних наук А.Ю. Дорошенко, кандидат технічних наук, завідувач кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України М.Т. Лут, кандидат юридичних наук, начальник кафедри криміналістики Харківського юридичного університету В.І. Гаєнко, директор Кіровоградських східних електричних мереж В.В. Кузенний, академік Міжнародної академії холоду П.А. Жирний.
Приємно, що чимало випускників технікуму працювали і працюють на відповідальних посадах у рідних Черкасах та області: М.О. Дмитренко — директор Інституту банківської справи, І.І. Уваров — директор Черкаських магістральних електромереж, А.М. Міщенко — директор ДП «Черкаська мехколона» ВАТ «Київсільелектро», О.Г. Одокієнко — голова наглядової ради ЗАТ «Черкасиелеватормаш», О.В. Патлань — начальник служби релейного захисту ВАТ «Черкасиобленерго». Саме такі життєві приклади, на думку директора, спонукають студентів сумлінно здобувати знання, працювати над собою. Для цього колишніх випускників закладу часто запрошують у гості, де вони проводять зустрічі в студентському колі, майстер-класи.
Сьогодні Черкаський політехнічний технікум — державний ВНЗ І рівня акредитації, підпорядкований Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України. Проводить підготовку молодших спеціалістів з дев’яти спеціальностей на денному відділенні та з чотирьох спеціальностей на заочному відділенні з ліцензованим обсягом підготовки 360 осіб за денною формою навчання та 210 осіб — за заочною.
Тут оволодівають такими спеціальностями:
- Економіка підприємства;
- Оціночна діяльність;
- Розробка програмного забезпечення;
- Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів;
- Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях;
- Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд;
- Обслуговування і ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів;
- Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів;
- Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі.
У технікумі працюють 95 викладачів, 44 з них мають вищу кваліфікаційну категорію.
Бібліотека технікуму налічує 68 тис. примірників навчальної літератури, діє читальний зал на 80 місць, інформаційно-консультаційний центр з підручниками та навчальними посібниками на електронних носіях, комп’ютерною та ксерокопіювальною технікою, доступом до мережі Інтернет.
Технікум має два спортивні зали (ігровий та атлетичної гімнастики) і спортивну кімнату в гуртожитку. Додатково обладнано спортивну кімнату для занять студентів спеціальних медичних груп. Напередодні 90-річчя закладу планується облаштувати міні-футбольне поле.