Пам’ятка на випадок надзвичайної ситуації

Пам’ятка на випадок надзвичайної ситуації

Дії при загрозі підтоплення

1. Постійно слухайте засоби масової інформації про обстановку, яка склалася на даний час.
2. Забирайте із собою документи, теплий одяг, продукти на три доби.
3. Перед виходом з будинку виключіть електро- і газопостачання, погасіть вогонь у печах, по можливості підніміть меблі та речі з підлоги. Закрийте вікна й двері будинку.
4. Якщо ви потрапили у воду, скиньте із себе важкий одяг, взуття, скористайтесь плаваючими предметами, до прибуття допомоги.
5. Якщо ви опинились у зоні підтоплення, підніміться на верхні поверхи або горище. До прибуття допомоги залишайтесь там, сигналізуйте рятувальникам, щоб вони змогли вас швидко знайти. 

 Дії при виявленні вибухового чи підозрілого предмету

1. Повідомте за номером 101 або 102. Вимкніть мобільний телефон, оскільки можлива радіокерованість предметом.
2. Пам’ятайте, зовнішній вигляд предмету може приховувати його справжнє призначення. Найчастіше вибухівки закамуфльовані під звичайні речі: сумку, коробку, пакет, іграшку.
3. Не наближайтесь до підозрілого предмету. Заборонено торкатися, пересувати, розкривати, заливати водою чи засипати піском. Це може призвести до вибуху.
4. Зафіксуйте час виявлення знахідки. Намагайтесь, аби люди якнайдалі відійшли від можливого вибухового пристрою.
5. Дочекайтесь прибуття правоохоронців, адже ви є свідком і ваша інформація може допомогти виявити правопорушника.

Пам’ятка на випадок надзвичайної ситуації

 Дії під час проведення операції по звільненню заручників

1. Тримайтесь далі від дверей і вікон. Ляжте на підлогу обличчям униз, голову закрийте руками, не рухайтесь. Якщо лягти неможливо, сядьте, нахиливши голову.
2. Під час спецоперації використовуються спеціальні гази, світло- шумові гранати, які мають сліпучу дію. Тому, заплющіть очі, а обличчя закрийте мокрою тканиною чи носовою хустинкою, одягом.
3. Не біжіть назустріч співробітникам спецслужб або від них. Вас можуть сприйняти за злочинця.

4. Всі накази співробітників спецслужб повинні виконуватися негайно і беззаперечно. пам’ятайте, під час евакуації заручників кожен з них може бути підданий жорсткому огляду для встановлення справжніх терористів. Тому не чиніть опір, не галасуйте, виконуйте вказівки до завершення спецоперації.
Дії при виникненні терористичних або диверсійних актів

Якщо вас захопили у заручники, встановіть, при можливості, психологічний контакт із злочинцями та дотримуйтесь певних правил поведінки.
1. Не дивіться у очі злочинцям, не поводьтеся зухвало, не вступайте в суперечку і не намагайтесь з’ясувати причини вашого захоплення.
2. Не провокуйте дії, що можуть потягти за собою застосування терористами зброї, а саме різкі рухи, галас, зберіться та контролюйте свої емоції.
3. Якщо вам дали можливість зателефонувати родичам: стримуйте емоції, говоріть чітко і коротко, дайте зрозуміти рідним місце вашого знаходження, рівень небезпеки та можливі наслідки.
4. Не чиніть опір, не намагайтесь роззброїти терористів або прорватися до виходу чи вікна, виконуйте вимоги злочинців, намагайтеся не допустити істерії та паніки серед заручників.
5. Запам’ятайте прикмети злочинців (зріст, приблизний вік, імена, особливості мови і поведінки, тематику розмов, прізвиська, одяг, особливі прикмети (шрами, татуювання, родимі плями). Це дасть можливість правоохоронцям швидше встановити справжніх злочинців.

 Дії при виникненні хімічної небезпеки

1. Надягніть засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри. По можливості, залишіть зону хімічного забруднення.
2. Якщо засобів захисту немає, вийти із району аварії неможливо, негайно герметизуйте приміщення! Зменшіть можливість проникнення хімічних речовин (ХР) у приміщення: закрийте вікна, двері, димоходи, вентиляційні люки, вимкніть газо-, електропостачання, загасіть вогонь у печах.
3. Зберіть документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води у герметичну валізу та підготуйтесь до евакуації. Одягніть засоби захисту.
4. Виходьте із зони зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру. Обходьте тунелі, яри, лощини - в низинах може бути висока концентрація ХР.
5. При підозрі на ураження ХР уникайте фізичних навантажень, пийте багато рідини, зверніться до медичного закладу. Вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг, вимийте очі, ніс та рот. По можливості прийміть душ.