Черкаського баскетболіста - студента технікуму, вчив центровий НБА

Дмитро Скапінцев та Мачін Гортат

Молодий центровий «Черкаських Мавп» - Дмитро Скапінцев взяв участь у спортивному семінарі в Вашингтоні. Столицю США вихованець нашого клубу відвідав завдяки програмі SportsVisitorsMulti-NationBasketballVisitor.

До США від України було делеговано чотири перспективні спортсмени та один менеджер. Головою української групи був директор київського «Авангарда» – Дмитро Базелевський. Разом зі Скапінцевим спортсменів на семінарі представляли  Володимир Кващук з «Авангарда» (2000-го р.н.), одеситка – Христина Карп (1998-го р.н.) та Ілля Нємцов з Дніпропетровська (1998-го р.н.). Загалом участь у цьому семінарі взяли по п’ять представників з п’яти країн, а це Україна, Польща, Литва, Білорусія та Грузія.

У США Скапінцев провів два тижні протягом яких провів низку тренувань та відвідав серію екскурсій. Родзинкою семінару стали відвідини матчів NCAA та НБА. Зокрема Дмитро відвідав гру   Вашингтон Візардс - Бруклин Нетс (80:102). Окрім того наш бігмен втиг навіть познайомиьися з центровим Візардс – Марчіном Гортатом. Польський центровий, як ніхто інший може зрозуміти спортивну програму за якою наш Дмитро подорожував у США. Її основною метою є познайомити учасників зі східної Європи із заокеанською системою підготовки спротсменів та проведення змагань.

«Ця подорож для мене була дуже важливою» - говорить Дмитро Скапінцев, який днями повернувся у Черкаси. Окрім тренувань ми дізналися, як живуть американські школярі та студенти. Побачили, як організовуються тамтешні матчі, і як виглядають справжні зірки, приміром Марчін Гортат. Він завітав на одне з наших тренувань та провів його разом з нами. Зважаючи на те, що я граю на його позиції це для мене був корисний досвід. Не всі учасники цього семінару були баскетболістами. Від нашої крани були виключно баскетболісти – з інших країн були і тенісисти і представники інших видів спорту. Тому, думаю акцент на баскетболі більше підходив нам.

Протягом цих двох тижнів ми відвідали кілька цікавих матчів зокрема це дві гри жіночого NCAA, за участі команди «Джордж Мейсон» і звісно матч НБА Візардс та Брукліна. Тепер у мене точно в НБА є команда за яку я буду вболівати. На жаль наша підтримка під час гри не допомогла, і команда з Вашингтону поступилася.

Також провели безліч екскурсій навчальними закладами та Вашингтоном. Звісно побачене вразило. Цікаво було і у школі. Кожен з учасників семінару мав можливість відчути себе місцевим школярем. Тобто до нас прикріпили школяра-ровесника, з яким ми відвідували його навчання у школі, було цікаво…. ще й для розуміння англійського дещо допомогло.

За інформацією сайту "Черкаський спорт"