Міжнародний день відмови від тютюнопаління

____Щорічно кожного третього четверга листопада відзначається Міжнародний день відмови від тютюнопаління. З метою підтримки такого світового руху в технікумі студентським самоврядуванням було організовано і проведено ряд заходів: конкурс плакатів «За здоровий спосіб життя», зустріч студентів першого курсу з активістами студентського самоврядування «Ми проти паління» за участі адміністрації технікуму та цикл виховних годин відповідно до теми в навчальних групах.

Щодо конкурсу плакатів варто відзначити активну участь студентів першого курсу всіх відділень. Їхні роботи, які можна було спостерігати в навчальному корпусі №1, користувались постійною увагою студентів різних курсів (в т.ч. заочного відділення), викладачів та відвідувачів технікуму. На кожній перерві було приємно спостерігати, як біля стендів хлопці і дівчата читали та обговорювали зміст газет і плакатів.

____  Особливої уваги заслуговують роботи, виконані Мельниченко Любов’ю      (ОМ 1-1), Тичковим Дмитром (ОВ 1-1), Гуляковим Артемом (ОВ 1-1), Ломако Яною та Пухлій Ксенією (ЕК 1-1), Гребенюком Вадимом (ЕП 1-2) та іншими студентами.

Центральним заходом, звичайно, стала зустріч студентів з адміністрацією та представниками самоврядування, яка відбулась в актовій залі технікуму. На зустріч були запрошені студенти груп ЕС 1-1, ЕС 1-2, ЕП 1-2, ОВ 1-1, РА 1-1, РА 1-2, ЕА 1-1. Захід розпочався виступом директора технікуму Галата Дмитра Володимировича. У своєму зверненні він вказав на згубність цієї звички, невідповідність такої залежності якостям сучасної успішної особистості. У промові директор технікуму попередив про заборону тютюнопаління в нашому навчальному закладі та санкції в разі порушення цих положень і передав слово студентам старших курсів.

Першим виступив студент 2-го курсу Горовенко Ярослав, який підготував інформацію про законодавчі акти (по Україні та місту Черкаси) щодо заборони та обмежень тютюнопаління.

Він передав слово голові студентського самоврядування технікуму, студентці 4-го курсу Андик Аллі, яка проаналізувала статистичні дані щодо питань паління в світі та в Україні, відмітивши позитивну динаміку у вирішенні цієї проблеми. Також Алла підняла питання причин «тютюнової вентиляції легень», ознайомила слухачів з даними анкетування студентського колективу технікуму та аргументовано довела безглуздість та надуманість цих причин.

Логічно і послідовно розгляд даної проблеми висвітлила студентка другого курсу Марченко Інна, яка підготувала матеріал про біологічний вплив тютюнопаління на організм людини.

Цікаві факти щодо боротьби з палінням в світі представила студентка другого курсу Пенч Юлія. Увагу студентів привернула презентація «Наглядна агітація проти тютюнопаління в світі», підготовлена Юлею.

Творчо підійшли до висвітлення питання «Як кинути палити?» студенти третього курсу Котетунов Дмитро та Науменко Сергій. Для початку хлопці запропонували до перегляду дещо шокуючі відеоматеріали та відеоексперимент щодо згубного впливу паління. Далі  Дмитро доступно, логічно і аргументовано пояснив студентській аудиторії, чому і як кинути палити.

Звичайно, дуже хотілося б, щоб такі заходи змусили наших курців хоча б замислитись над питанням власного здоров’я та способу життя. Адже сучасна молодь аж ніяк не відрізняється особливими фізичними та психічними здібностями: задишка, втомлюваність, дратівливість, погана пам’ять, неуважність та ін.

Навіщо ж псувати те, чого вкрай не вистачає і що треба цінувати як найбільший дар, - власне здоров’я та свободу?

Свобода - це те, до чого ми прагнемо. Життя без цигарки - це теж свобода. Насправді існує багато причин, які є підставою для того, щоб позбутися шкідливої звички. Сподіваюсь, наша робота підштовхне вас до прийняття рішення позбутися самим або допомогти позбутися залежності близьким чи знайомим людям.

І пам’ятайте, 17 листопада – День відмови від тютюнопаління! Почніть хоча б з цього…