Дмитро Галат: «Нова освітня реформа – не більше ніж спроба втекти від насущних проблем освіти»

В номері: від 20 грудня, 2011

Директор Черкаського  політехнічного технікуму про…

Перетворення технікумів та ПТУ на коледжі:
– Сьогодні в нашій країні надмірна кількість ВНЗ, це призвело до знецінення вищої освіти та падіння її якості порівняно з попередніми роками. Багато університетів взагалі недоукомплектовані через брак абітурієнтів. Тому в такому варіанті реформи зацікавлені насамперед університети, адже таким чином вони не лише збільшать кількість студентів, а й отримають додаткове фінансування.

Про спрощення вступу до ВНЗ для випускників коледжів:
– Перед випускниками нашого технікуму охоче відчиняють двері провідні технічні вузи Черкас, Харкова, Кіровограда та Києва, запрошуючи їх одразу на третій курс. Звісно, навчальні програми можуть дещо відрізнятись, але знання, які отримують наші випускники, дозволяють їм швидко адаптуватись до нових вимог. Більше того, без зайвої скромності запевняю, що кваліфікаційний рівень фахівців, яких випускає наш технікум, нічим не гірший того, який дають в університетах чи інститутах. Звісно, спеціальності, які ми готуємо, вважаються немодними і не престижними, але вони є вкрай важливими і потрібними, незалежно від ситуації у країні.

Про основні проблеми освіти в Україні:
– Нова освітня реформа – не більше ніж спроба втекти від насущних проблем освіти в нашій державі, наприклад відсутність мотивації навчатись у студентів. Тут є кілька об'єктивних та суб'єктивних причин. По-перше, це низький рівень підготовки в школах, якщо можна так сказати, дітям не прищеплюють потяг до знань. По-друге, це відсутність упевненості в подальшому працевлаштуванні за спеціальністю. Навіть студент, який навчається на державному замовленні, не має жодних гарантій, що по закінченні університету не опиниться на біржі праці. Саме ці проблеми потребують нагального вирішення.