Ігор Работенко: «Команда тральщика «Черкаси» — це взірець любові до України»

Ігор Работенко: «Команда тральщика «Черкаси» —  це взірець любові до України»

Не було, мабуть,  в Україні людини, а в нашій області й поготів, яка б з тривогою і гордістю не стежила наприкінці березня за діями морського тральщика «Черкаси», екіпаж якого відмовився здатися неприятелю під час подій у Криму, коли все узбережжя півострова, як і більшість українських військових кораблів, дислокованих у цьому регіоні, були в руках російських спецзагонів.

Свою найщирішу повагу до команди тральщика «Черкаси» викладачі й студенти Черкаського політехнічного технікуму висловили на зустрічі з членами екіпажу цього корабля, яка відбулася в ЧПТ 4-го квітня. Участь у ній взяв і директор СУБу «Митниця» Ігор Работенко.
— Подих перехоплювало, — сказав він, — коли я читав інформаційні повідомлення в Інтернеті, дивився телевізійні новини про те, як противився цей невеликий корабель спробам росіян його підкорити. Його команда разом зі своїм командиром Юрієм Федашем не тільки не виконала ультиматум противника про здачу, а й спробувала прорватися із заблокованої бухти Донузлав, яку росіяни перекрили спеціально потопленими кораблями. Тральщик «Черкаси» намагався відтягнути один із них, щоб відкрити прохід у море. На жаль, для цього у нього не вистачило потужностей. І тоді команда разом з десантним кораблем «Костянтин Ольшанський» зайняла кругову оборону.
— Ви, — сказав Ігор Работенко, звертаючись до моряків, — справжні герої. А те, що ви своїм прикладом довели, як треба любити і боронити свою Батьківщину, взагалі неоцінимо. Сьогодні підростаюче покоління рівняється на ваш подвиг, бере за взірець вашу мужність і честь, коли ви залишились нескореними навіть під прицілами автоматів.
Щире шанування і вдячність — саме цими почуттями була пронизана зустріч викладачів, вихованців технікуму, представників громадськості з моряками. І треба було бачити очі студентів, щоб зрозуміти, в якому вони захопленні від розмови з членами команди легендарного тральщика, який до того ж носить ім’я нашого рідного  міста, історія якого тісно пов’язана з формуванням незалежності України, боротьбою нашого народу за свободу.
Слід сказати, що в технікумі, якому виповнилося 90 років і який весь цей час залишається кузнею технічних кадрів середньої ланки для України і області, завжди з особливою увагою ставилися до патріотичного виховання студентської молоді, утвердження її громадянської позиції. Зі стін цього навчального закладу вийшло багато відомих людей —  тих, хто багато зробив для розвитку України і хто ніколи не стояв осторонь вирішення життєво важливих для нашої держави питань.
Сьогоднішні вихованці також вчаться бути потрібними своїй країні, яка переживає досить непрості часи. Приміром, недавно за ініціативи адміністрації, профкому та ради студентського самоврядування було зібрано понад 11,5 тисячі гривень для придбання бронежилетів прикордонникам Навчального центру ДПСУ «Оршанець», які зараз несуть службу на східних кордонах нашої держави. І це ще раз доводить: у держави, в якій зберігається єдність поколінь, а любов до своєї Вітчизни є домінуючою, — велике майбутнє.