Статус технікумів і коледжів мусить залишатися незмінним

Дмитро Галат: «Статус технікумів і коледжів мусить залишатися незмінним» (стаття директора технікуму в газеті "Черкаський край" від 27 січня 2016 р.)

Який статус матимуть технікуми і коледжі у зв’язку з реформуванням освітянської галузі — ось питання, яке сьогодні хвилює викладачів, студентів, майбутніх абітурієнтів цих навчальних закладів та їхніх батьків. Важливим воно є і для роботодавців, які потребують фахівців середньої ланки, без яких жодне виробництво обійтися не може і в підготовці яких саме технікуми й коледжі завжди відігравали вирішальну роль. Конкретної відповіді на нього чекають й органи місцевого самоврядування, бо в разі переходу цих ВНЗ І-ІІ рівня акредитації в систему профтехосвіти їхнє фінансування покладатиметься на місцеві бюджети. А для багатьох територіальних громад це непідйомні кошти.Закон України «Про вищу освіту» не дає чіткого означення статусу технікумів і коледжів у сучасній українській освіті. Він пропонує їм самим вибирати: чи стати ПТУ, чи увійти як структурний підрозділ до певного університету, що гарантує їм державне забезпечення, але при цьому позбавляє їх самостійності.Освітян, які працюють у цій системі, не влаштовує ні перше, ні друге. Вони пропонують виділити технікуми й коледжі в окрему складову в структурі освіти, утвердивши їх теперішній статус у відповідних положеннях проекту Закону України «Про освіту».З цього приводу вони вже надіслали свої електронні петиції «Місце технікумів і коледжів у системі освіти України» та «Щодо статусу технікумів та коледжів» Президенту України Петру Порошенку.Про ситуацію, що склалася в цьому секторі освіти, — й наша розмова з директором Черкаського політехнічного технікуму Дмитром Галатом.